Uitgelicht: Jeugdtrauma’s bij jonge ouders
De volledig titel van deze parallelsessie is 'Gewenst: het kind. Niet gewenst: vroegere traumatisering bij jonge ouders. Over omgaan met de barst'. De parallelsessie wordt verzorgd door Peter Adriaenssens. Adriaenssens ontvangt in zijn praktijk regelmatig jonge ouders die problemen hebben na de geboorte van hun kind. De gevolgen van opgelopen jeugdtrauma's werken ongewenst door in hun ouderschap. Samen met hen gaat Adriaenssens aan de slag met het herkennen en verwerken van deze jeugdtrauma’s. Ze vervallen bijvoorbeeld in herhalende patronen die ze niet zelf kunnen stoppen.

In deze sessie wordt wat-nog-onzegbaar-is voor de cliënt via participerende lege stoelen ingebracht. Het geschonden kind in de volwassene, het aanwezige bedreigde kind tussen de ouders, de therapeut met verantwoordelijkheid voor ‘knowing’ verbonden met ‘not-yet-knowing’, kortom: een klinische reflectie.

Spreker
Prof. dr. Peter Adriaenssens is kinder- en jeugdpsychiater en psychotherapeut en werkzaam als kliniekhoofd residentiële jeugdpsychiatrie in het Universitair Ziekenhuis Leuven. Daarnaast is hij opleider aan het centrum voor relatie- en gezinstherapie Context UPC KU in Leuven.