Lees hier het maandbericht.
Bij de totstandkoming van het Hoofdlijnenakkoord GGZ zijn alle bij P3NL aangesloten verenigingen, waaronder de NVRG, betrokken. Dit geldt ook voor de uitvoering van het akkoord. De NVRG maakt zich hierbij sterk voor haar leden waarbij ze zich focust op:
- De beroepenstructuur In het Hoofdlijnenakkoord GGZ is opgenomen dat P3NL het initiatief neemt tot het ontwikkelen van een nieuwe beroepenstructuur. De NVRG vindt het van groot belang dat deze nieuwe structuur zich niet beperkt tot de BIG-beroepen en dat gewaarborgd wordt dat ook de niet BIG-geregistreerde beroepen (zoals de systeemtherapeut) onderdeel uitmaken van de nieuwe beroepenstructuur.
- Veldnorm De veldnorm is voor niet-BIG geregistreerde beroepen, met oog op de komst van de nieuwe bekostigingsstructuur (het Zorgclustermodel GGZ), van groot belang. De veldnorm bepaalt welke beroepen binnen het Zorgclustermodel GGZ aanspraak kunnen maken op vergoeding van hun inzet. De NVRG wil dat de ontwikkeling van deze veldnorm prioriteit krijgt en dat gewaarborgd wordt dat ook de inzet van systeemtherapeuten binnen de nieuwe bekostigingsstructuur declarabel wordt.