Veldnorm
In het Hoofdlijnenakkoord GGZ zijn afspraken gemaakt om de kwaliteit en toegankelijkheid van de geestelijke gezondheidszorg verder te verbeteren. Vanuit dit Hoofdlijnenakkoord zijn diverse projecten opgestart waar we als NVRG via P3NL aan tafel zitten.
Een van die projecten is het Zorgprestatiemodel geestelijke gezondheidszorg en forensische zorg (GGZ en FZ). In 2022 komt er een nieuwe bekostiging voor GGZ en FZ: het zorgprestatiemodel. Doel is dat de zorgprestaties de daadwerkelijk geleverde zorg weerspiegelen en zowel herkenbaar als controleerbaar zijn voor de cliënt. Voor dit project zijn acht werkgroepen aangesteld, waaronder de werkgroep Veldnorm beroepen niet-regiebehandelaar. In deze werkgroep worden voorstellen voorbereid over welke beroepen een erkende rol hebben in de zorgverlening in GGZ en FZ. De werkgroep doet daarnaast een voorstel over welke beroepen declarabele consulten kunnen registreren. De NVRG is actief betrokken om de belangen van onze leden goed te behartigen.
Dit is geen eenvoudige kost. Steeds proberen we met onze verschillende partners tot een gezamenlijk standpunt en een nieuwe invulling van de bekostiging en toekomstige inrichting van de GGZ te komen. De overheid verwacht dat we samen tot oplossingen en voorstellen komen. Er is veel goede wil maar ook de belangen van ieders eigen leden mogen niet vergeten worden. Als NVRG zijn we het kwaliteitsregister voor systeemtherapeuten en systeemtherapeutisch werkers en we hebben heldere kwaliteitseisen. Voor (toekomstige) leden is het niet altijd gemakkelijk om aan de eisen te voldoen, deze vormen echter wel de basis voor een stevige positie van onze vereniging tussen andere beroeps- en wetenschappelijke verenigingen.
De gesprekken met Zorgverzekeraars Nederland over de opname van systeemtherapie op de zogenaamde dynamische lijst zijn nog gaande.
Contributie 2020
Begin januari hebben we de nieuwe tarieven gecommuniceerd op de website en via de nieuwsbrief. Gisteren hebben alle NVRG-leden de contributiefactuur 2020 per mail ontvangen.
Hoe komen we tot de nieuwe contributie? Elk jaar worden de tarieven, in principe, met de verwachte inflatie gecorrigeerd. Zoals in de statuten staat vermeld, is hiervoor geen aparte toestemming nodig van de ALV (Algemene Leden Vergadering).
In 2019 is in verband met de verhoging van de BTW van 6% naar 9% besloten de inflatiecorrectie niet door te berekenen in de contributie. De ALV is hiermee akkoord gegaan. Dat houdt in dat de inflatie van 2019 ter hoogte van 2,5% is opgevangen binnen de begroting van de NVRG.
Voor 2020 is besloten door het bestuur, in overleg met directie, om de tarieven met 2,5% te verhogen. 1,5% is de verwachte inflatie van 2020, plus 1% deels ter correctie over de niet doorberekende inflatie 2019. Volgens de statuten kan dit met instemming van de ALV.
Wat speelt er nu? In februari worden de facturen verstuurd terwijl de ALV in april pas plaatsvindt. In de bestuursvergaderingen van oktober 2019 en februari 2020 is de kwestie besproken. Het bestuur heeft besloten de verhoging van 2,5% direct door te laten voeren. Mocht er in april echter geen toestemming komen van de ALV, dan wordt het verschil niet eerder verrekend dan bij de facturatie 2021.
Wat merk je hiervan als lid? Het gaat om maximaal net iets minder dan € 3,00 (voor LID ST) en net geen € 1,70 (voor LID STW), 1% van je contributie. De betalingstermijn van de factuur is 14 dagen. Betaal op tijd, zo voorkom je dat er administratiekosten in rekening worden gebracht. Meer hierover vind je in artikel 7 van het Huishoudelijk Reglement, je vindt het hier.
Wil je hierover, of over andere onderwerpen, meepraten? Kom dan vooral op woensdag 15 april a.s. naar de ALV.
ALV 2020 met lezing 'Circulaire beïnvloeding bij conflictscheidingen' door Flora van Grinsven
Op woensdag 15 april vindt de ALV plaats met voorafgaand een lezing van Flora van Grinsven, getiteld 'Circulaire beïnvloeding bij conflictscheidingen'. De lezing gaat over de invloed van kindfactoren op ouders in conflictscheidingen en andersom de invloed van ouderfactoren op gedrag en gevoelens van kinderen. Noteer de volgende gegevens alvast in je agenda:
17.45 - 18.30 uur: inloop met broodmaaltijd
18.30 uur: aanvang lezing
19.30 uur: aanvang ALV
Plaats: Amersfoort
Alle leden ontvangen eind maart / begin april een uitnodiging met agenda.
Tessa van Iperen, directeur NVRG