Luister de aflevering over familieopstelling van De Publieke Tribune, omroep Human
Interview met systeemtherapeut Willem Beckers in het Vlaamse tijdschrift De Knack
De NVRG heeft regelmatig contact met de BVRGS en de Interactie-Academie. Deze bijdrage over Willem Beckers ontvingen we van Ellen Reijmers. Het interview met systeemtherapeut Willem Beckers in het Vlaamse tijdschrift De Knack toont dat we als gemeenschap van systeemtherapeuten een dynamische groep zijn, die ook in het bredere publieke debat niet schuwt. Het interview is afgenomen door Elke Lahousse en gepubliceerd op 19 juni 24 in Knackweekend. Lees hier het artikel 'Hoe zeg je aan je vrienden dat je kind zich al een jaar opsluit in zijn kamer?'.
Juninummers verschenen tijdschrift Systeemtherapie en Gezinstherapie wereldwijd en lees gratis het (S)t(r)ijdschrift Systeemtheoretisch Bulletin
Het juninummer van Tijdschrift Systeemtherapie is verschenen. Alle NVRG-leden (in opleiding tot) systeemtherapeut en systeemtherapeutisch werker hebben via hun NVRG-lidmaatschap automatisch een abonnement. De inhoudsopgave van het juninummer vind je hier. NVRG-leden hebben toegang tot de artikelen door in te loggen op 'Mijn NVRG' en ga naar tijdschrift Systeemtherapie.
Nr. 2 van Gezinstherapie wereldwijd viel ook in juni op de deurmat van leden (in opleiding tot) systeemtherapeut. Het tijdschrift is ook digitaal toegankelijk voor alle abonnees. De inhoudsopgave van het juninummer vind je hier.
Het Systeemtheoretisch Bulletin is een uitgave van de Interactie-Academie in België. De 1ste 1000 dagen zijn een begrip in het opvoedingslandschap en de hulpverlening aan (jonge) kinderen en hun ouders. Het Systeemtheoretisch Bulletin stelt deze bijzondere editie nu gratis beschikbaar. Haak zo in op de rijke discussies, opmerkingen en ongerustheden rond de eerste duizend dagen. Lees het (S)t(r)ijdschrift hier gratis.
Benoemingen
Per 1 juni is NVRG-lid prof. dr. Trudy Mooren door de Stichtingen BoPP aangesteld als hoofdopleider van de postmasteropleiding tot psychotherapeut. Zij volgt dr. Sjoerd Colijn op die na 17 jaar deze rol te hebben vervuld, afzwaait. De functie van waarnemend hoofdopleider wordt vervuld door prof. dr. Maartje Schoorl en drs. Jorinde Derrix is plaatsvervangend hoofdopleider voor de differentiatie V&O. Drs. Charlotte Oele blijft actief als plaatsvervangend hoofdopleider PT voor de differentiatie K&J. Lees meer
Tilburg University heeft prof. dr. Arjan Videler per 1 juli voor 5 jaar benoemd tot bijzonder hoogleraar op de bijzondere leerstoel ‘psychotherapie bij ouderen’, gefinancierd door GGz Breburg en ingebed bij Tranzo, het wetenschappelijk centrum voor zorg en welzijn van Tilburg University. Vanuit de nieuwe leerstoel wordt onder meer gewerkt aan het vergroten van de kennis over effectieve psychotherapeutische behandelmethoden voor ouderen en het verbeteren ervan. Lees meer
EFTA-congressen
(Herhaling) International EFTA-CIM Congres 28-30 oktober 2024
Intrafamily sexual violence: stepping out of denial together. 28-30 augustus 2024 in Bordeaux, Frankrijk.
Dit wordt georganiseerd door de Chamber of Individual Members van de EFTA, EFTA-CIM.
Deadline abstracts: 15 juni 2024
Naar het programma
Contact opnemen met EFTA-CIM
(Herhaling) Save the date EFTA-congres 27-30 augustus 2025
EFTA-Relates - Save the date voor het EFTA-congres van 27 - 30 augustus 2025 in Lyon, Frankrijk.