23 juni 2025: STW/ST symposium 'Van koers naar kompas'
Hoe bepaal jij jouw eigen kompas in een omgeving waarin de kaders uitgezet zijn!?
Op 23 juni 2025 organiseert de NVRG het STW/ST-symposium: ‘Van koers naar kompas’ te Utrecht in de Zalen van Zeven. Laat je inspireren door de plenaire sprekers Carlijn Welten (Het Huis in Haarlem) en Linda Bentvelzen (Beschermjassen). Beleef en ervaar de ervaringsgerichte workshops van: Maarten IJtsma, Carlijn Welten, Mathilde de Boer, Annemariek van de Haar & Sander van Ravenhorst en Linda Bentvelzen. Beleven, doorleven en voorleven.
Dit symposium is een dag vol praktische handvatten, toepassingen, ervaringsgericht leren en ontmoeten, gericht op persoonlijk leiderschap en positionering, voor de systeemtherapeutisch werker maar ook voor de systeemtherapeut! Dit symposium is ook een mooie gelegenheid om je persoonlijk leiderschap te nemen en je nog beter te positioneren zodat je samen de kaders waarin je opereert helder vorm kan geven.
Keynote Carlijn Welten - Het belang van het systeem in de nieuwe GGZ
Carlijn laat je zien hoe het ook anders kan. Carlijn wordt gezien als een innovator en inspirator binnen de GGZ. Ze pakt haar persoonlijk leiderschap door ‘Het Huis’ mede op te richten, een plek waar alles is gebaseerd op circulaire zorg. Een plek waar alle systemen van veranderen en omdenken in de GGZ een praktische vertaling krijgen. Samen bouwen aan een huis en een systeem dat staat. Met haar innovatieve projecten in de kinder- jeugdpsychiatrie vaart ze haar systemische koers en faciliteert ze het vinden van een ieders eigen kompas.
In haar energieke en inspirerende keynote ‘Het belang van het systeem in de nieuwe GGZ’, gaat ze in op de volgende thema’s/vragen: Hoe is het jou gelukt een concept als Het Huis op te richten? Wat heeft dit van jou als persoon en als professional gevraagd? Waar ben je tegen aan gelopen en wat heeft jouw kracht gegeven. Wie en wat waren en zijn je beschermjassen?
Carlijn Welten is kinder- en jeugdpsychiater, co-founder van Het Huis & systeemtherapeut, oud hockey international en maker van de podcast 'Hoe de GGZ verandert'.
Keynote Linda Bentvelzen - Persoonlijk leiderschap vanuit een transcultureel perspectief
Persoonlijk leiderschap is voor iedereen belangrijk. In een systeem waar alles georganiseerd en gecategoriseerd is, lijkt je bewegingsvrijheid zo beperkt. Terwijl een systemische blik je in staat stelt om vanuit verschillende perspectieven ruimte te creëren waar je je kunt bewegen. Waar heb jij zelf wel invloed op? In deze lezing neemt Linda Bentvelzen je mee op een reis waarin we stil staan bij wat jouw eigen krachtbronnen zijn. Waar zit jouw eigenheid? Maar ook, waar zit het vast? Waarom lukt het soms niet? Door stil te staan bij familieverhalen en ruimte te geven aan diversiteit, kun je jezelf (maar ook anderen) gaan inbedden waardoor je veel steviger staat. In je persoonlijke leven en in je werkomgeving.
Linda Bentvelzen is naast systeemtherapeutisch werker opgeleid door Kitlyn Tjin A Die als trainer Beschermjassen. Ze heeft een eigen praktijk voor familie therapie & trainingen. Het beschermjassen model is een diversiteitsmodel en heeft als doel uitsluiting te bestrijden en verbinding te creëren.
Keynote Maarten IJtsma & Carlijn Welten in gesprek over de systemische intake - de overeenkomsten en verschillen in aanpak
Onder begeleiding van moderator Tineke Haks zullen de overeenkomsten en verschillen in aanpak tijdens in de intake duidelijk worden zodat jij kan bepalen wat werkt voor mij?
Maarten IJtsma is ambulant gezinshulpverlener en systeemtherapeutisch werker bij Community Support.
Dagvoorzitter Tineke Haks & Maarten IJtsma
Tineke Haks is een ervaren NVRG supervisor, leertherapeut, systeemtherapeut, GZ psycholoog en psychotherapeut. Tineke weet als geen ander verbindingen te leggen. Met haar scherpe blik en systemische diepgang geeft ze dit symposium een heldere en duidelijke koers zodat jouw kompas duidelijk wordt. Samen met Maarten IJtsma vertegenwoordigen zij de visie vanuit de Systeemtherapeut & Systeemtherapeutisch werker.
Psst: Je manager, leidinggevende, bestuurder of collega, die niet systemisch geschoold zijn, warm maken voor de systemische visie of ze laten ervaren hoe je systemisch werkt? Ze kunnen zich binnenkort apart aanmelden voor deelname aan de keynote van Carlijn Welten. Samen meer systemische impact creeren, het systeem voorop zetten. Deze aanmeldlink volgt z.s.m.
Met hartelijke groet,
Tineke Haks - Maarten IJtsma - Linda Bentvelzen - Elise van Tol - Anita Waanders - Wilhelmien Ausems
Naar het volledige programma
Naar workshopronde 1
Naar workshopronde 2
Datum en tijdstip:
2025-06-23T10:00:00
2025-06-23T17:00:00
Locatie:
De Zalen van Zeven
Adres:
Bollenhofsestraat 138-A
3572 VT
Utrecht
Aanmeldperiode:
Inschrijven